vždy kvalitně a včas
ilustrační obrázek podkategorie

Aktuality

16.08.2018 - Pokračujeme v podpoře BABYBOXŮ

Pokračujeme v podpoře BABYBOXŮ

Jsme rádi, že můžeme opět pomoci velkorysým darem na servis a inovaci babyboxů. Za třináct let organizace Babybox pro odložené děti - STATIM zřídila 74 babyboxů, z toho 22 nejstarších bylo vyměněno za babyboxy nové generace. Dvířky bedýnek vstoupilo do nového a snad lepšího života 171 dětí a my věříme, že náš dar může zachránit další...

Více informací najdete zde: www.babybox.cz

13.08.2018 - DEN PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ!

DEN PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ!

Srdečně Tě zveme na Den pracovních příležitostí

KDY: ve středu 5. ZÁŘÍ 2018 od 9 – 16 hodin (udělej si čas 1,5 hodiny)

KDE: prostory tiskárny FINIDR, Lipová 1965, Český Těšín

Co Tě čeká? Představíme Ti aktuální volné pracovní pozice. Odpovíme Ti na Tvé otázky. Projdeme si výrobní prostory a vysvětlíme Ti, jak to u nás funguje.

Čas prohlídky je nutné si rezervovat ZDE nebo telefonicky na čísle +420 558 772 233.

23.07.2018 - Pořizujeme CO2 neutrální stroje

Snižování a zamezení emisí CO2 je pro naší ekologicky orientovanou tiskárnu důležité. Naše investice do technologií proto zaměřujeme na nákup CO2 neutral strojů, jejíchž označení identifikují jejich uhlíkovou neutralitu. Mezi naposled pořízené technologie patří například skládačka Heidelberg Stahlfolder KH-78/82 z roku 2016 nebo zakoupení zařízení CTP Heidelberg Suprasetter 106 v roce 2018. Heidelberg je v této oblasti průkopníkem a projektem ochrany klimatu v Togu v západní Africe tak podporuje zalesňování oblasti, která leží nedotčená a je vystavená erozi a dezertifikaci. V praxi to znamená, že během zalesňování bude v přírodním chráněném území zasazen smíšený les výhradně původních druhů dřevin na ploše 1000 ha. To umožňuje vytvoření samoregulačního ekosystému a my jsme rádi, že jsme toho součástí.

Pořizujeme CO2 neutrální stroje
Pořizujeme CO2 neutrální stroje

17.07.2018 - Udělali jsme další krok pro snižování uhlíku v atmosféře

Udělali jsme další krok pro snižování uhlíku v atmosféře

Zapojili jsme se do programu Clean Advantage společnosti CCS a GreenPrint, který uživatelům CCS karet poskytuje výhodu kompenzace emisí CO2 vytvořených jejich vozovým parkem.

Pomocí tohoto programu podporujeme projekty zaměřené na životní prostředí jako například opětovné zalesňování krajiny, využití alternativních energií, likvidace skládek, zajištění přirozeného prostředí pro volně žijící zvířata apod. Zapojíte se také? Více informací o programu naleznete na Clean Advantage.

10.07.2018 - Slova, která zahřejí

Slova, která zahřejí

Pomoc druhým nám není cizí a jejich slova díků patří nám všem. A proto bychom se s vámi o ně rádi podělili.

"Krásný den do FINIDRu,  

do firmy z Českého Těšína, která pomáhá těšit Česko.

Našich 86 profesionálních Zdravotních klaunů pravidelně navštěvuje dětská oddělení 62 nemocnic, 8 domovů pro seniory a 1 hospic po celé naší krásné zemi. A proč? Protože když máte vážně nemocné dítě a neznáte nic než strach a obavy, nebo jste senior v domově a nikdo za vámi nechodí, už vám tak krásná nepřipadá. A právě proto jsou tu Zdravotní klauni. Smíchem a radostí, které roznáší, dokáží odbourat stres a smutek dětí i rodičů, a vyvoláním pěkných vzpomínek na mládí zase povzbudit do života osamělé seniory.  

Srdečně proto děkuji za dlouhodobou podporu Zdravotního klauna všem do FINIDRu. Těm, kteří o podpoře rozhodli, i těm, pod jejichž rukama naše tiskoviny vznikají. Dovolím si říci, že tisknete radost a smích pro ty, kteří to nejvíce potřebují!"

S mnoha pozdravy od červených nosů

Katka Procházková za komunikaci Zdravotního klauna

Pokud se chcete o Zdravotních klaunech dozvědět více, navštivte jejich web www.zdravotniklaun.czV sekci Příběhy tam mimo jiné najdete i jejich časopis Humorin či knížku Malé zázraky, na jejichž tisku jsme se podíleli.

Děkujeme!

29.06.2018 - Finidrácký den 2018

Finidrácký den 2018

Sobotní odpoledne jsme si společně užili ve sportovním a soutěživém duchu na tradičním setkání zaměstnanců s rodinami na Finidráckém dni. Byl připraven bohatý program jak pro děti, tak dospělé, v příjemném prostředí resortu Nové Polany, kde o zábavu nebyla nouze. Všem organizátorům moc děkujeme za krásný den! Přejeme pohodové letní dny a pokud chcete vidět, jak to na Finidráckém dni vypadalo, doporučujeme shlédnout toto VIDEO.

27.06.2018 - Nová tisková norma ISO 12647-2:2013

Nová tisková norma ISO 12647-2:2013

Vážení klienti,

neustále se zaměřujeme na kvalitu a zlepšování našich služeb ve všech oblastech. Jednou z těchto oblastí je kvalita tisku. Jak jistě víte, při výrobě papíru jsou stále více používané optické zjasňovače, z čehož plyne, že původní tisková norma (12647-2) z roku 2004 již není dostačující. Tuto nesrovnalost řeší nová tisková norma ISO12647-2 z roku 2013, na kterou jsme plně certifikovaní. Vzhledem k této situaci se budeme od 1.8.2018 řídit novou normou z roku 2013, která odpovídá dnešním tiskovým podmínkám.

O data, která budou připravena podle starších referencí vycházejících z normy 2004, nemusíte mít obavy, jsme připraveni je zpravovat v souladu s novou normou z roku 2013.

Pokud však chcete na Vašich zařízeních lépe simulovat výslednou barevnost, doporučujeme zapracovat novou normu do vašeho pracovního prostředí. Více zde.

Náš tým je, jako vždy, připraven Vám s čímkoliv pomoci.

13.06.2018 - Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže DUPLEX

Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže DUPLEX

Společně s Albrechtovou střední školou jsme slavnostním vyhlášením vítězů, dne 13.6., ukončili první ročník polygrafické a tiskařské soutěže Duplex 2018. Výsledky několika týdenní práce studentů byly vyhodnocené ve více kategoriích, a kromě zajímavých cen si účastníci odnášeli také bohaté zkušenosti, které určitě mohou zúročit nejen při dalším studiu.

Při přípravě soutěže bylo cílem propojit oba obory a najít tak vhodný formát, který doposud nebyl v ČR zaveden. Pro mladé polygrafy a tiskaře to byla zajímavá výzva, jak při realizaci konkrétního zadání využít vše, co se doposud naučili. Úkolem bylo připravit a vytisknout plakát s tématikou letošního výročí 550 let tisku v Čechách.

Studenti při soutěži využívali nejen své kreativní, ale především své technické schopnosti a výsledky jejich prací dokazují, že mají dobře našlápnuto. Součástí byly i různé workshopy, díky kterým si prohloubili své znalosti i v dalších oblastech.

Velmi nás těší, že jsme byli u zrodu této soutěže, podíleli jsme se na jejím obsahu a workshopech, zasedali v hodnotící komisi a mohli jsme tak i touto formou podpořit budoucí generaci tiskařů a polygrafů v našem městě. Ještě jednou všem zúčastněným gratulujeme a už teď se těšíme na další ročník soutěže.

12.06.2018 - Soutěž DUPLEX 2018

Soutěž DUPLEX 2018

Páteční dopoledne jsme trávili workshopem pro studenty z Albrechtové střední školy, kteří se účastní polygrafické a tiskařské soutěže Duplex 2018. V rámci interaktivních cvičení jsme si společně prošli celý proces výroby knihy, popsali si její jednotlivé části a zaměřili se hlouběji na předtiskovou kontrolu. Průběžné testy studenti zvládali na výbornou! Přejeme mnoho úspěchu nejen ve studiu, ale také v soutěži, která již zítra 13.6. bude mít své vítěze.

07.06.2018 - Nejkrásnější knihy Slovenska 2017

FINIDR opět získal ocenění tentokráte za nejkrásnější knihy Slovenska 2017!

Mezi nejkrásnějšími knihami je publikace Kataríny Macurové: Lily a Momo a také publikace Bohunky Koklesové: Martin Štrba - Pevná zem pod hlavou.

Tyto ceny pro nás znamenají odměnu a zadostiučinění za dobrou a kvalitní práci celého týmu FINIDRu a rádi bychom také pogratulovali autorům k ocenění a poděkovali za projevenou důvěru.

Nejkrásnější knihy Slovenska 2017
Nejkrásnější knihy Slovenska 2017

30.05.2018 - Řízení uhlíkové stopy

Řízení uhlíkové stopy

V roce 2017 jsme dokázali zredukovat firemní uhlíkovou stopu až o 41% oproti základnímu roku 2015.

Na konci března jsme opět předkládali data o vlivu naší společnosti na změnu klimatu. Měřítkem, kterým se posuzuje tento vliv na životní prostředí, je tzv. UHLÍKOVÁ STOPA.

Během celého roku jsme celá firma vynaložili nemalé úsilí, abychom se zlepšili. Mezi zásadní kroky snížení patřil:

  • nákup velkého podílu (téměř 90%) energie z obnovitelných zdrojů,
  • nákup kovolistů (tiskových desek) s nižším faktorem emisí CO2 nebo
  • sběr elektroodpadu

17.05.2018 - NEJkrásnější knihy roku 2017

NEJkrásnější knihy roku 2017

Knihy z FINIDRu získaly opět ocenění!

Cenu SČUG Hollar za vynikající ilustrační doprovod získala edice Jedna Báseň, svazek 1 – Koleno, svazek 2 – Maryčka Magdonová

Velice nás těší, že mezi oceněnými knihami jsou tituly, které jsme tiskli u nás. Gratulujeme autorům stejně tak jako nakladatelům a děkujeme všem zaměstnancům, kteří se na jejich výrobě podíleli.

20.04.2018 - DEN ZEMĚ

DEN ZEMĚ

Slavíme Den Země a v průběhu celého měsíce dubna nosíme staré a nepoužívané elektro zařízení k recyklaci a přispíváme tak k ochraně našeho životního prostředí.

12.04.2018 - Pozvánka na veletrh Svět knihy 2018

Pozvánka na veletrh Svět knihy 2018

Vážení obchodní partneři,

srdečně Vás zveme k návštěvě naší expozice na veletrhu Svět knihy 2018, který se uskuteční na Výstavišti Praha - Holešovice 10. - 13. května 2018.

Najdete nás již tradičně v právém křídle Průmyslového paláce ve stánku P 206, kde Vám ukážeme naše produktové novinky a speciality. Těšíme se na Vás.

 

22.03.2018 - Veselé Velikonoce

Přejeme krásné prožití Velikonočních svátků a jaro plné slunce.

Veselé Velikonoce

Veselé Velikonoce

16.03.2018 - Soutěž DUPLEX pro studenty ASŠ

Soutěž DUPLEX pro studenty ASŠ

Ve spolupráci s Albrechtovou střední školou jsme spustili první ročník odborné polygrafické a tiskařské soutěže DUPLEX. V období března až června studenti oborů polygrafie a tiskař na polygrafických strojích řeší realizaci konkrétní zakázky, která je tematický zaměřena na výročí 550 let tisku v Čechách.  Závěrečná obhajoba, vyhodnocení odbornou porotou a slavnostní předání cen vítězům proběhne v červnu. Všem účastníkům držíme palce a těšíme se na jejich výsledky.

13.03.2018 - DEN PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ!

DEN PRACOVNÍCH PŘÍLEŽITOSTÍ!

Srdečně Tě zveme na Den pracovních příležitostí

KDY: ve středu 18.dubna 2018 od 9 – 16 hodin (udělej si čas 1,5 hodiny)

KDE: prostory tiskárny FINIDR, Lipová 1965, Český Těšín

Co Tě čeká? Představíme Ti aktuální volné pracovní pozice. Odpovíme Ti na Tvé otázky. Projdeme si výrobní prostory a vysvětlíme Ti, jak to u nás funguje.

Čas prohlídky je nutné si rezervovat ZDE nebo telefonicky na čísle +420 558 772 233.

01.02.2018 - Co nového se o nás píše?

Co nového se o nás píše?

"Jaroslav Drahoš je nepřehlédnutelný nejen svojí postavou, ale také tím, čeho dosáhl. Téměř polovinu svého života staví „fabriku“, jak sám říká, která se v celoevropském měřítku řadí mezi nejvýznamnější výrobce knih..."

Více se dozvíte v tomto článku.

 

08.01.2018 - Den s tiskárnou FINIDR

Den s tiskárnou FINIDR

Hledáš práci? Přidej se k nám!

Srdečně Tě zveme na Den s tiskárnou FINIDR - prezentaci pracovních příležitostí

KDY: v úterý 30. ledna 2018 od 9 do 16 hodin (udělej si čas 1,5 hodiny)

KDE: prostory tiskárny FINIDR, Lípová 1965, Český Těšín

Na co se můžeš těšit? Na osobní setkání s personalistkami s možností pohovoru na místě. Podíváš se do výrobních prostor a dozvíš se, jak to u nás funguje.

Čas prohlídky je nutné si rezervovat ZDE nebo telefonicky na čísle +420 558 772 233.

18.12.2017 - PF 2018

Děkujeme Vám za přízeň v letošním roce a těšíme se na společnou jízdu v novém roce 2018.

Přejeme Vám pohodové svátky.

PF 2018
PF 2018

05.12.2017 - Získali jsme stříbrné ocenění

Získali jsme stříbrné ocenění

Naše tiskárna byla oceněna za spolupráci se školami v rámci projektu SCHOOL FRIENDLY, který pořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Vyhodnocení výsledků se uskutečnilo začátkem prosince v průběhu galavečera „REGION PRO SEBE 2017“, kde jsme toto stříbrné ocenění převzali.

A jak u nás taková spolupráce vypadá? Tak například darujeme papír, který děti užívají k pracovním a výtvarným činnostem, tiskneme materiály pro školy zdarma, finančně podporujeme organizace věnující se dětem, zajišťujeme studentům odborné praxe v naší tiskárně nebo odbornou výuku na školách a mnoho dalšího.

Jsme rádi, že dlouhodobou spoluprací můžeme přispět ke vzdělanosti a dobré budoucnosti dětí a mládeže v našem regionu a jeho blízkém okolí.

24.11.2017 - 300. MILIONTÁ KNIHA

300. MILIONTÁ KNIHA

Úterý 21.11. bylo pro naši tiskárnu speciální. Vyrobili jsme a slavnostně pokřtili u nás vyrobenou 300. miliontou knihu – titul Paris mythique od nakladatelství Parigramme. Sešli jsme se všichni v prostorách výroby, kde nám při slavnostním projevu pan majitel Jaroslav Drahoš poděkoval a zdůraznil důležitost každého z nás. Milým překvapením pro nás byla sváteční snídaně a netradiční oběd.

Jsme velmi rádi, že je o knihy z naší tiskárny zájem a těšíme se na další krásné tituly našich klientů.

300. MILIONTÁ KNIHA
300. MILIONTÁ KNIHA
300. MILIONTÁ KNIHA
300. MILIONTÁ KNIHA
300. MILIONTÁ KNIHA

07.11.2017 - Vítáme stovky návštěvníků ročně

Vítáme stovky návštěvníků ročně

Věděli jste, že naše tiskárna již více než 15 let nabízí exkurze nejen pro školáky, ale také pro širokou veřejnost? Jenom za letošní rok se do našich výrobních prostor přišlo podívat téměř 700 návštěvníků. Na hodinové prohlídce „Jak vzniká kniha“ vám některý z našich průvodců představí celý příběh výroby knížek a to od počáteční objednávky, až po zabalení a expedici hotových knih.

Chcete také nahlédnout do našeho zákulisí? Neváhejte nás kontaktovat na emailu: marketing@finidr.cz.

Vítáme stovky návštěvníků ročně
Vítáme stovky návštěvníků ročně

26.09.2017 - Veletrh ve Frankfurtu

Veletrh ve Frankfurtu

Vážení obchodní partneři,
srdečně Vás zveme do naší expozice na mezinárodním knižním veletrhu Frankfurt 2017, který se uskuteční od 11. do 15. října 2017.
Naleznete nás již tradičně v hale č. 4.0 ve stánku F 37. Rádi Vás uvidíme a v příjemném prostředí společně probereme nejenom pracovní úspěchy

Home » Aktuality