vždy kvalitně a včas
ilustrační obrázek podkategorie

Aktuality

01.02.2018 - Co nového se o nás píše?

Co nového se o nás píše?

"Jaroslav Drahoš je nepřehlédnutelný nejen svojí postavou, ale také tím, čeho dosáhl. Téměř polovinu svého života staví „fabriku“, jak sám říká, která se v celoevropském měřítku řadí mezi nejvýznamnější výrobce knih..."

Více se dozvíte v tomto článku.

08.01.2018 - Den s tiskárnou FINIDR

Den s tiskárnou FINIDR

Hledáš práci? Přidej se k nám!

Srdečně Tě zveme na Den s tiskárnou FINIDR - prezentaci pracovních příležitostí

KDY: v úterý 30. ledna 2018 od 9 do 16 hodin (udělej si čas 1,5 hodiny)

KDE: prostory tiskárny FINIDR, Lípová 1965, Český Těšín

Na co se můžeš těšit? Na osobní setkání s personalistkami s možností pohovoru na místě. Podíváš se do výrobních prostor a dozvíš se, jak to u nás funguje.

Čas prohlídky je nutné si rezervovat ZDE nebo telefonicky na čísle +420 558 772 233.

18.12.2017 - PF 2018

Děkujeme Vám za přízeň v letošním roce a těšíme se na společnou jízdu v novém roce 2018.

Přejeme Vám pohodové svátky.

PF 2018
PF 2018

05.12.2017 - Získali jsme stříbrné ocenění

Získali jsme stříbrné ocenění

Naše tiskárna byla oceněna za spolupráci se školami v rámci projektu SCHOOL FRIENDLY, který pořádalo Sdružení pro rozvoj Moravskoslezského kraje. Vyhodnocení výsledků se uskutečnilo začátkem prosince v průběhu galavečera „REGION PRO SEBE 2017“, kde jsme toto stříbrné ocenění převzali.

A jak u nás taková spolupráce vypadá? Tak například darujeme papír, který děti užívají k pracovním a výtvarným činnostem, tiskneme materiály pro školy zdarma, finančně podporujeme organizace věnující se dětem, zajišťujeme studentům odborné praxe v naší tiskárně nebo odbornou výuku na školách a mnoho dalšího.

Jsme rádi, že dlouhodobou spoluprací můžeme přispět ke vzdělanosti a dobré budoucnosti dětí a mládeže v našem regionu a jeho blízkém okolí.

24.11.2017 - 300. MILIONTÁ KNIHA

300. MILIONTÁ KNIHA

Úterý 21.11. bylo pro naši tiskárnu speciální. Vyrobili jsme a slavnostně pokřtili u nás vyrobenou 300. miliontou knihu – titul Paris mythique od nakladatelství Parigramme. Sešli jsme se všichni v prostorách výroby, kde nám při slavnostním projevu pan majitel Jaroslav Drahoš poděkoval a zdůraznil důležitost každého z nás. Milým překvapením pro nás byla sváteční snídaně a netradiční oběd.

Jsme velmi rádi, že je o knihy z naší tiskárny zájem a těšíme se na další krásné tituly našich klientů.

300. MILIONTÁ KNIHA
300. MILIONTÁ KNIHA
300. MILIONTÁ KNIHA
300. MILIONTÁ KNIHA
300. MILIONTÁ KNIHA

07.11.2017 - Vítáme stovky návštěvníků ročně

Vítáme stovky návštěvníků ročně

Věděli jste, že naše tiskárna již více než 15 let nabízí exkurze nejen pro školáky, ale také pro širokou veřejnost? Jenom za letošní rok se do našich výrobních prostor přišlo podívat téměř 700 návštěvníků. Na hodinové prohlídce „Jak vzniká kniha“ vám některý z našich průvodců představí celý příběh výroby knížek a to od počáteční objednávky, až po zabalení a expedici hotových knih.

Chcete také nahlédnout do našeho zákulisí? Neváhejte nás kontaktovat na emailu: marketing@finidr.cz.

Vítáme stovky návštěvníků ročně
Vítáme stovky návštěvníků ročně

26.09.2017 - Veletrh ve Frankfurtu

Veletrh ve Frankfurtu

Vážení obchodní partneři,
srdečně Vás zveme do naší expozice na mezinárodním knižním veletrhu Frankfurt 2017, který se uskuteční od 11. do 15. října 2017.
Naleznete nás již tradičně v hale č. 4.0 ve stánku F 37. Rádi Vás uvidíme a v příjemném prostředí společně probereme nejenom pracovní úspěchy

01.08.2017 - Knihy bez uhlíkové stopy

Knihy bez uhlíkové stopy

Dosáhli jsme úspěšného snížení firemní i produktové uhlíkové stopy, která vzniká z našich činností při výrobě knih. Firemní uhlíkovou stopu se nám podařilo snížit o výborných 12 % zejména díky nákupu zelené energie. Plán řízení uhlíkové stopy nám nadále pomáhá dlouhodobě zlepšovat dopad na životní prostředí. Díky tomu můžeme našim klientům nabízet knihy bez uhlíkové stopy, výrobky COneutral.
Více informací zde

Knihy bez uhlíkové stopy

10.07.2017 - Malé zázraky Zdravotních klaunů

Malé zázraky Zdravotních klaunů

Víme, že smích je důležitý a dokáže léčit. Zdravotní klauni přináší úsměv dětem, rodičům a seniorům, kteří prožívají nelehké chvíle v nemocnicích a domovech. Tito klauni dělají zázraky a proto je naše tiskárna podporuje: finančně se spolupodílela na tisku knížky příběhů Zdravotních klaunů s titulem Malé zázraky II.. V květnu letošního roku jsme vyrobili a odeslali náklad 4000 kusů do jejich centrály v Praze.
V současné době má tato nezisková organizace s národní a mezinárodní působností celkem 86 profesionálních Zdravotních klaunů, kteří navštěvují pravidelně 64 nemocnic a 7 domovů pro seniory.
Zdravotní klauni jou partnerem RED NOSES International (RNI) a European Federation of Hospital Clowning Organizations (EFHCO). 
Děkujeme zdravotním klaunům za obrovské množství zázraků „malých“. Když se usměje dítě, které se týden neusmálo. Když promluví, kdo dlouho nemluvil. Když přestane srdceryvný pláč a nahradí ho úsměv, smích. Když se podaří zapomenout na bolest, strach a bezmoc.

02.06.2017 - 10. ročník mezinárodního festivalu Čtení nad Olzou

10. ročník mezinárodního festivalu Čtení nad Olzou

V tomto roce probíhá pod záštitou Městské knihovny Český Těšín již 10. ročník mezinárodního festivalu Čtení nad Olzou a my jsme jeho součástí. V rámci programu nabízíme exkurzi JAK SE VYRÁBÍ KNIHA. Těšit se můžete na hodinovou, komentovanou prohlídku výrobními prostory naší tiskárny. Srdečně zveme všechny zájemce. Již příští čtvrtek 8.6.2017.

Přihlásit se můžete ZDE

22.05.2017 - Knihy z FINIDRu vyhrávají

Knihy z FINIDRu vyhrávají

Jakého většího zadostiučinění se nám může dostat, než vyrábět pro naše klienty oceněné knihy? Mezi Nejkrásnějšími knihami Slovenska 2016 se umístily hned 3 tituly z naší dílny - Piesnenie (Milan Lasica - Marek Ormandík), Ročenka slovenskej architektury 2014/2015, Traja kamoši a fakticky fantastický poklad (Babča B. Kardošová). Všechny tyto knihy pochází z Vydavateľstva SLOVART, spol. s r.o., kterému společně s autory velmi gratulujeme. Vážíme si výborné a dlouholeté spolupráce. Velký dík patří všem našim zaměstnancům, kteří umí vyrábět vítězné knihy.

Knihy z FINIDRu vyhrávají
Knihy z FINIDRu vyhrávají
Knihy z FINIDRu vyhrávají
Knihy z FINIDRu vyhrávají
Knihy z FINIDRu vyhrávají
Knihy z FINIDRu vyhrávají

03.05.2017 - Veletrh Svět knihy 2017

Veletrh Svět knihy 2017

Přijďte nás navštívit na náš stánek na Veletrhu Svět knihy. Těšíme se na Vás!

20.04.2017 - Magnesia Litera 2017

Magnesia Litera 2017

Knihou roku v soutěži Magnesia Litera 2017 se stal titul Jezero od Biancy Bellové. Jsme moc rádi, že jsme tuto knihu mohli vyrobit. Autorce i nakladatelství přejeme spousty dalších úspěchů a všem našim zaměstnancům děkujeme za dobře odvedenou práci.

12.04.2017 - Den s tiskárnou FINIDR

Den s tiskárnou FINIDR

Chceš práci, která Tě naplní? Hledáš jistotu a budoucnost v moderní firmě? 

Srdečně Tě zveme na Den s tiskárnou FINIDR - prezentaci pracovních příležitostí

KDY: ve středu 26. dubna 2017 od 9 do 16 hodin (udelej si čas 1 hodinu)
KDE: prostory tiskárny FINIDR, Lípová 1965, Ceský Tešín

Zjistíš aktuální nabídku volných pracovních pozic, provedeme Tě výrobními prostory a dozvíš se podrobné informace o tom, jak to u nás funguje.

Přidej se k nám!

Rezervuj si prosím, čas, který Ti nejlépe vyhovuje ZDE nebo telefonicky na císle +420 558 772 233.

Den s tiskárnou FINIDR

23.03.2017 - NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY RAKOUSKA ROKU 2016

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY RAKOUSKA ROKU 2016

Jsme hrdí na to, že i v roce 2016 se mezi nominovanými Nejkrásnějšími knihami Rakouska umístila kniha, kterou jsme vyráběli: In Paradisum (V ráji), autora Yvese Petryho, nakladatelství Luftschacht. Ačkoli se nakonec nestala jednou z oceněných, už i samotná nominace do prvních 15 z 200 knih je nesmírným úspěchem jak pro autora a nakladatelství, tak i pro nás.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se na výrobě knihy podíleli.

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY RAKOUSKA ROKU 2016
NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY RAKOUSKA ROKU 2016

16.03.2017 - Pokračujeme v podpoře Babyboxů

Pokračujeme v podpoře Babyboxů

Protože nám není lhostejný osud nechtěných dětí, opět jsme podpořili projekt na záchranu narozených dětí a přispěli jsme finančním darem na provoz babyboxů

V současné době je v České republice v provozu 70 babyboxů a jejich dvířky prošlo do nového života 145 děťátek, patnáct z nich loni. Kromě zřizování nových babyboxů jsou postupně vyměňovány nejstarší bedýnky za nové klimatizované babyboxy, které jsou opatřené mnohonásobně jištěnou signalizací.

Babybox pro odložené děti chce pomáhat dětem, ale i rodičům a matkám, které se v tísnivé situaci nedokážou postarat o novorozence. Náš dar může tak pomoci jak v dosavadní činnosti babyboxu, tak i v plánované stavbě azylového domu pro matky, které se ocitly v nouzi.

Život je dar a proto jsme rádi, že můžeme pomáhat v záchraně těch, kteří neměli na začátku svého života štěstí.

Více informací získáte zde: www.babybox.cz

Pokračujeme v podpoře Babyboxů
Pokračujeme v podpoře Babyboxů

28.02.2017 - Ozdobte bloky knih

Ozdobte bloky knih

Využijte různých možností digitálního tisku
ořízky podle Vašeho přání:
• jedna nebo více barev,
• plocha, text, obrázek,
• jedna, dvě nebo všechny tři strany.

Ozdobte bloky knih
Home » Aktuality