vždy kvalitně a včas
ilustrační obrázek podkategorie

Aktuality

20.04.2017 - Magnesia Litera 2017

Magnesia Litera 2017

Knihou roku v soutěži Magnesia Litera 2017 se stal titul Jezero od Biancy Bellové. Jsme moc rádi, že jsme tuto knihu mohli vyrobit. Autorce i nakladatelství přejeme spousty dalších úspěchů a všem našim zaměstnancům děkujeme za dobře odvedenou práci.

12.04.2017 - Den s tiskárnou FINIDR

Den s tiskárnou FINIDR

Chceš práci, která Tě naplní? Hledáš jistotu a budoucnost v moderní firmě? 

Srdečně Tě zveme na Den s tiskárnou FINIDR - prezentaci pracovních příležitostí

KDY: ve středu 26. dubna 2017 od 9 do 16 hodin (udelej si čas 1 hodinu)
KDE: prostory tiskárny FINIDR, Lípová 1965, Ceský Tešín

Zjistíš aktuální nabídku volných pracovních pozic, provedeme Tě výrobními prostory a dozvíš se podrobné informace o tom, jak to u nás funguje.

Přidej se k nám!

Rezervuj si prosím, čas, který Ti nejlépe vyhovuje ZDE nebo telefonicky na císle +420 558 772 233.

Den s tiskárnou FINIDR

23.03.2017 - NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY RAKOUSKA ROKU 2016

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY RAKOUSKA ROKU 2016

Jsme hrdí na to, že i v roce 2016 se mezi nominovanými Nejkrásnějšími knihami Rakouska umístila kniha, kterou jsme vyráběli: In Paradisum (V ráji), autora Yvese Petryho, nakladatelství Luftschacht. Ačkoli se nakonec nestala jednou z oceněných, už i samotná nominace do prvních 15 z 200 knih je nesmírným úspěchem jak pro autora a nakladatelství, tak i pro nás.

Děkujeme všem zaměstnancům, kteří se na výrobě knihy podíleli.

NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY RAKOUSKA ROKU 2016
NEJKRÁSNĚJŠÍ KNIHY RAKOUSKA ROKU 2016

16.03.2017 - Pokračujeme v podpoře Babyboxů

Pokračujeme v podpoře Babyboxů

Protože nám není lhostejný osud nechtěných dětí, opět jsme podpořili projekt na záchranu narozených dětí a přispěli jsme finančním darem na provoz babyboxů

V současné době je v České republice v provozu 70 babyboxů a jejich dvířky prošlo do nového života 145 děťátek, patnáct z nich loni. Kromě zřizování nových babyboxů jsou postupně vyměňovány nejstarší bedýnky za nové klimatizované babyboxy, které jsou opatřené mnohonásobně jištěnou signalizací.

Babybox pro odložené děti chce pomáhat dětem, ale i rodičům a matkám, které se v tísnivé situaci nedokážou postarat o novorozence. Náš dar může tak pomoci jak v dosavadní činnosti babyboxu, tak i v plánované stavbě azylového domu pro matky, které se ocitly v nouzi.

Život je dar a proto jsme rádi, že můžeme pomáhat v záchraně těch, kteří neměli na začátku svého života štěstí.

Více informací získáte zde: www.babybox.cz

Pokračujeme v podpoře Babyboxů
Pokračujeme v podpoře Babyboxů

28.02.2017 - Ozdobte bloky knih

Ozdobte bloky knih

Využijte různých možností digitálního tisku
ořízky podle Vašeho přání:
• jedna nebo více barev,
• plocha, text, obrázek,
• jedna, dvě nebo všechny tři strany.

Ozdobte bloky knih

15.02.2017 - Zakulaťte rohy u pevných vazeb

Zakulaťte rohy u pevných vazeb

Jsou odlišné, komfortní a bezpečné.
Nezraní, nezničí se.

Zakulaťte rohy u pevných vazeb
Zakulaťte rohy u pevných vazeb

03.02.2017 - Pojď s námi dělat knihy

Pojď s námi dělat knihy

Chceš práci, která Tě naplní? Hledáš jistotu a budoucnost v moderní firmě?

Srdečně Tě zveme na Den s tiskárnou FINIDR - prezentaci pracovních příležitostí

KDY: v úterý 28. února 2017 od 9 do 16 hodin (udelej si čas 1 hodinu)
KDE: prostory tiskárny FINIDR, Lípová 1965, Ceský Tešín

Zjistíš aktuální nabídku volných pracovních pozic, provedeme Tě výrobními prostory a dozvíš se podrobné informace o tom, jak to u nás funguje.

Přidej se k nám!

Rezervuj si prosím, čas, který Ti nejlépe vyhovuje ZDE nebo telefonicky na císle +420 558 772 233.

Pojď s námi dělat knihy

30.01.2017 - Poloplátěná vazba jinak

Poloplátěná vazba jinak

Líbí se vám kombinace materiálů na knižních deskách? Zajímá Vás, jak to můžete udělat jinak a neotřele? Stačí pouze vyměnit svislou klasiku za vodorovnou novinku nebo nechat papír „otrhat“.

Poloplátěná vazba jinak
Poloplátěná vazba jinak
Poloplátěná vazba jinak
Poloplátěná vazba jinak

20.01.2017 - Knižní krajka

Knižní krajka

Dodejte svojí knize originalitu a šmrnc! Díky laseru můžete ze své knihy vytvořit mistrovské dílo. Použijte laser na různé obrazce na ploše desky nebo jím vykouzlete zajímavý okraj jako můžete vidět na fotografii. Pojďte si s námi vytvořit vlastní krajkovou knihu.

 

Knižní krajka

13.01.2017 - Odolnější přebal

Odolnější přebal

Chcete ještě zvýšit ochranu vašich knih a zároveň se odlišit od konkurence? Nechte si u nás vyrobit plastový přebal. Je pevnější, odolnější a při zajímavé grafice dodá vaší knize dvojrozměrný obraz.

Odolnější přebal

14.12.2016 - PF 2017

PF 2017

Letošní rok jsme se snažili pracovat na zkvalitnění našich služeb pro Vás, naše klienty. Děkujeme Vám za důvěru, trpělivost a výbornou spolupráci, které si vážíme. Jsme připraveni plnit Vaše přání. Naším nejdůležitějším cílem je Vaše spokojenost.

Přejeme Vám veselé Vánoce a úspěšný nový rok 2017.

12.12.2016 - CO2 neutral

CO2 neutral

Všechny naše firemní tištěné výrobky jsou CO2 neutral. Naše firemní katalogy a letáky, produktové novinky, firemní časopis a další tiskoviny mají nulovou uhlíkovou stopu. Rádi se podílíme na projektech, které podporují obnovu klimatu naší Země.

28.11.2016 - Nový laminátor

Nový laminátor

S radostí Vám oznamujeme, že jsme právě instalovali nový laminátor Aqua 102 Komet, který umožňuje termální i disperzní laminaci.  Rozšířili jsme tak náš úsek zušlechťování o nejmodernější technologie a v současné době máme celkem 3 laminovací stroje. Děkujeme kolegům za rychlou instalaci a uvedení do provozu.  

05.11.2016 - Den otevřených dveří

Den otevřených dveří

Děkujeme všem Vám, kteří jste si našli čas a přišli na náš Den otevřených dveří.

Přivítali jsme více než 1100 návštěvníků, děkujeme!
Velmi si vážíme Vaší návštěvy a přízně a věříme, že se Vám náš společný den líbil.
Další Den otevřených dveří uskutečníme za 2 roky.


S úctou, tým tiskárny FINIDR

Více informací se dočtete ZDE

Den otevřených dveří
Den otevřených dveří
Den otevřených dveří
Den otevřených dveří
Den otevřených dveří

31.10.2016 - Vyrábíme knihy do 45 zemí světa

Vyrábíme knihy do 45 zemí světa

Velmi nás těší, že je o naše knihy zájem a to nejen u nás v České republice. Nyní již vyvážíme knihy do 45 států světa! Výjimečnou zásilkou se pro nás stala kniha Gérer nos finances selon Dieu (Spravovat finance podle Boha), kterou jsme expedovali do západní Afriky, Republiky Togo, města Lomé. Jsme rádi, že se expedice vydařila stejně dobře jako kdekoli jinde a zákazník je s knihou velmi spokojený. Můžete se spolehnout, že knihy od nás doputují v pořádku kamkoli na světě.

14.10.2016 - "Buduji středověký hrad"

"Buduji středověký hrad"

O svůj příběh se na sedmém Setkání Patriotů MSK s posluchači podělil jediný majitel naší tiskárny FINIDR Ing. Jaroslav Drahoš. Nejednoho z přítomných jistě překvapil tím, jak velký obrat může mít tiskařský podnik, a to dokonce i v době, kdy se zdá, že čtenářů, kteří nedají dopustit na vůni nového papíru, rychle ubývá. O tajemství úspěchu jeho firmy se dočtete v rozhovoru Michaely Nedomové zde.

15.09.2016 - Knihy bez uhlíkové stopy

Knihy bez uhlíkové stopy

Aktivně snižujeme svou uhlíkovou stopu. Úspěšně jsme získali certifikaci „Hospodaření s uhlíkovou stopou“, díky které Vám můžeme nabídnout výrobek CO2 neutral. Jedná se o produkt s nulovou uhlíkovou stopou.

31.08.2016 - Zvyšujeme kapacity

Zvyšujeme kapacity

Vážíme si zájmu o naše služby, a proto stále zvyšujeme naše kapacity a zkvalitňujeme produkci. Letos jsme investovali do stavby nové haly a nejmodernějších technologií hlavně v oblasti knihařského zpracování.

Pod jednou střechou máme nově:
9 skládaček – posílili jsme naše skládání o novou výkonnější skládačku Heidelberg KH82P.
5 šiček – pro zefektivnění jsme instalovali dvě šičky Müller Martini Ventura 200, které jsou napojené na snášecí linku robotickým systémem Conect.
3 trojřezy – pořídili jsme nový moderní trojřez Müller Martini Orbit, ke kterému jsme napojili nový stohovač Müller Martini CB 18 a paletizér Solema-Pluton.

Maximální přesnost výroby knižních desek zajišťuje nová řezačka lepenky Roda Idealgandria 130, která má navíc automatický nakladač i vykladač.

Zvyšujeme kapacity
Zvyšujeme kapacity
Zvyšujeme kapacity
Zvyšujeme kapacity

02.08.2016 - Finidrácký den 2016

Finidrácký den 2016

Podívejte se, jak jsme si užili náš tradiční Finidrácký den, na kterém se každoročně setkáváme všichni zaměstnanci a naše rodiny. Letos jsme se zase skvěle bavili a trošku více sblížili. Místo i počasí nádherné, občerstvení výborné a nálada? Posuďte sami. VIDEO

20.07.2016 - EKO energie

EKO energie

Jsme zodpovědní vůči místu, kde podnikáme a také si maximálně vážíme životního prostředí. Proto je pro naši tiskárnu důležité ekologické chování a děláme v této oblasti mnoho kroků. Jedním z nich je nákup ekologicky šetrné elektrické energie z obnovitelných zdrojů, který u nás probíhá od ledna roku 2016 a již nyní ji odebíráme bezmála ve 100 % (rok 2016 - 2017). Pro roky 2018 a 2019 máme předplacený odběr 100 % elektrické energie z obnovitelných zdrojů. Naším dlouhodobým cílem je i do dalších let odběr 100 % energie z obnovitelných zdrojů.

 

01.07.2016 - Bonitní certifikát "CrefoCert"

Bonitní certifikát "CrefoCert"

Naše tiskárna patří stále mezi TOP podniky v oboru polygrafie. Již potřetí prodlužujeme bonitní certifikát "CrefoCert"

Jsme dlouhodobě finančně stabilní společností s výbornou platební morálkou a pravděpodobností úpadku v horizontu 12 měsíců do 1%. Metodika pro udělení certifikátu CrefoCert je v souladu s postupy společnosti Creditreform Rating AG, jejíž ratingový nástroj schválila pro hodnocení úvěrového rizika Evropská centrální banka.

23.06.2016 - FINIDR generálním partnerem školy

FINIDR generálním partnerem školy

Albrechtova střední škola v Českém Těšíně jako jediná v Moravskoslezském kraji nabízí a vyučuje obor polygrafie. Myšlenka otevřít tento obor vznikla v roce 2006 a od prvopočátku stála u jejího zrodu naše tiskárna. Majitel tiskárny FINIDR, pan Jaroslav Drahoš a paní ředitelka Albrechtovy střední školy, Vanda Palowská tak propojili současnost s dvěstěletou polygrafickou tradicí v našem městě. Co konkrétně znamená deset let podpory FINIDRem? Pomoc s náborem žáků, tvorba vzdělávacích programů, personálním zajištění výuky, zprostředkování vhodného  strojového vybavení, praxe studentů přímo v tiskárně v reálném provozu a mnoho dalšího. Už nyní se rýsuje nový záměr - zavedení nového oboru – tiskař. Věříme, že naše výborná spolupráce bude trvat nejméně dalších deset let.

FINIDR generálním partnerem školy
FINIDR generálním partnerem školy
FINIDR generálním partnerem školy

07.06.2016 - Den s tiskárnou FINIDR

Den s tiskárnou FINIDR

Chceš spojit svou kariéru s moderní polygrafickou firmou? Hledáš jistotu a budoucnost? Přijď na „Den s tiskárnou FINIDR“, kde Ti uděláme krátkou ochutnávku toho, co svým zaměstnancům nabízíme. Dozvíš se, jaké jsou u nás pracovní příležitosti, zaměstnanecké výhody, jaké máme úspěchy a co dokážeme.

Zájemce srdečně zveme ve středu 22. června 2016 od 9:00 do 18:00 hod. k nám do tiskárny a těšíme se na setkání s Vámi.

Budeme rádi za co největší účast a těšíme se na nové kolegy, kteří se stanou posilou našeho týmu. Vyberte si, prosím, čas, který Vám nejlépe vyhovuje přímo na našem webu ZDE.

24.05.2016 - Celé Česko čte dětem slaví 10 let

Celé Česko čte dětem slaví 10 let

Podpora knih a čtení dětem je nám velmi blízká. Proto od roku 2009 podporujeme kampaň Celé Česko čte dětem, která v tomto roce slaví už 10 let od svého založení. Gratulujeme! Každoročně Celé Česko čte dětem organizuje Týden čtení dětem, který začíná 1. června. Tradičně se v rámci akce konají v celé České republice čtenářská setkání se známými lidmi z regionu. Bližší informace naleznete na http://celeceskoctedetem.cz/. Chystáte se na Colours of Ostrava? Pokud ano, zavítejte od 14. – 17. července do Family parku a Dětské scény, kde Celé Česko čte dětem najdete… my neříkáme "Jdi a čti si!", ale "Pojď, budu ti  číst". Stačí 20 minut denně. Každý den.

02.05.2016 - Certifikát ofsetového tisku Fogra PSO

Certifikát ofsetového tisku Fogra PSO

Naše tiskárna získala od mezinárodního certifikačního institutu FOGRA certifikaci ofsetového tisku „Fogra PSO“. Certifikace zaručuje dosažení barevné standardizované shody tisku a digitálního nátisku s normami ISO 12647-2:2013 nebo referenčními normami FOGRA. Certifikace taktéž kontroluje kvality našich procesů.
Služby, které předáváme našim klientům, jsou proto plně s jejich očekáváním.

 

29.04.2016 - Svět knihy 2016

Svět knihy 2016

Vážení obchodní partneři, srdečně Vás zveme k návštěvě naší expozice na veletrhu Svět knihy 2016, který se uskuteční od 12. do 15. května 2016 na Výstavišti Praha – Holešovice. Najdete nás již tradičně v pravém křídle Průmyslového paláce ve stánku P 206.
Těšit se můžete na naše produktové novinky a také na informace o rozšíření našich výrobních prostor včetně investic do strojového parku. Pro Vaši maximální spokojenost se stále snažíme zkvalitňovat své produkty i služby.

Těšíme se na Vaši návštěvu!

28.04.2016 - Nejkrásnější české knihy roku 2015

Nejkrásnější české knihy roku 2015

V každoročním vyhlašování nejkrásnějších knih České republiky jsme letos obdrželi ocenění Svazu polygrafických podnikatelů díky knize Praha v srdci. Tuto krásnou knihu v klasické pevné vazbě porota shledala velmi kvalitně zpracovanou. Hlavní podíl na výhře měl černobílý tisk textu a ilustrací, který mnohdy bývá složitější než tisk barevný. Černobílý tisk byl porotou označen jako velmi profesionální, což nás velice těší.
Děkujeme za dlouholetou přízeň a vynikající spolupráci nakladatelství Práh a všem našim zaměstnancům. Nakladatelství i autorce přejeme mnoho dalších úspěchů.

Home » Aktuality