Den otevřených dveří FINIDR

Tiskárna FINIDR otevírá své dveře veřejnosti 5. října 2019 u příležitosti 25. výročí založení firmy. Navštivte naši tiskárnu s rodinou nebo přáteli v první říjnovou sobotu od 10 do 17 hodin a zúčastněte se komentované prohlídky. Můžete se seznámit s procesem výroby knih a také poznat atraktivní pracovní pozice. Další doprovodné aktivity, které budou
Celý článek 5. 9. 2019

Instalace šicí linky

V průběhu léta byla v naší tiskárně instalována další šicí linka, součástí které je také snášečka o dvanácti stanicích. Tato linka pokryje produkci šitých knih o menším počtu archů. Finální instalaci všech technologií završí zaškolení obsluhy.
Celý článek 22. 8. 2019

Další nový stroj v provozu

Opět jsme investovali do nového zařízení. Je ním stroj pro bigování a skládání. Ten umožňuje zpracovávat obálky s klopami s větším výkonem i rozsahem materiálu a odpovídá vyšším kvalitativním a kvantitativním požadavkům. V současné době se na stroji zaškolují zaměstnanci.
Celý článek 8. 8. 2019

Investujeme do výroby

Pokračujeme v trendu zefektivňování výroby a investujeme do výrobních zařízení. Nově instalované řezací pracoviště se liší od dosavadních řezaček mírou automatizace. Stroj provádí řezaní a nakládání archů, přesun nařezané produkce a pomocí manipulačního ramene transport i otáčení papíru. Díky této míře automatizace se zvýší produktivita řezání.
Celý článek 24. 7. 2019

Nová část haly

Výrobní hala se rozrůstá o novou část o velikosti 1630 m2. V první fázi bude sloužit jako prostor pro uložení meziprodukce. Je koncipovaná tak, aby k ní bylo v budoucnu možné přistavět dalších část a vytvořit plnohodnotnou výrobní halu. Na konci srpna již do ní budeme navážet první palety.
Celý článek 10. 7. 2019

V Německu mají také svoje „nej“ knížky

Vydavatelé z Německa přihlásili do soutěže o nejkrásnější knihu za loňský rok 247 knih. Odborná porota vybírala ty „nej“ podle výtvarných i polygrafických hodnot. Ocenili publikace v pěti kategoriích, kde kniha „Turmbau geht schief“ – vytištěna ve FINIDRu – byla mezi deseti nejkrásnějšími knížkami pro děti.  
Celý článek 27. 6. 2019