Tisková zpráva 5. 9. 2007

Společnost FINIDR, největší tiskárna knih v České republice, pořádá pro všechny základní školy v Českém Těšíně podzimní soutěž o nejhezčí kresby s názvem „Můj oblíbený hrdina z knížky“. Porota ze zástupců tiskárny a grafického studia vybere celkem 33 nejhezčích obrázků, přičemž na jejich autory čekají poukazy na nákup knih. Školy obdrží za účast svých žáků papíry z tiskárny.

„Cílem soutěže je motivovat děti k tvůrčí činnosti a podpořit jejich zájem o četbu knížek. Z vybraných kreseb vznikne reprezentativní kalendář tiskárny FINIDR na rok 2008,“ řekla Jana Polanská z marketingu společnosti FINIDR.

Pravidla soutěže o nejhezčí kresby „Můj oblíbený hrdina z knížky“ jsou jednoduchá. Děti podle své fantazie namalují obrázek na zadané téma – může jít o pohádkovou postavu nebo o dobrodužný či strašidelný příběh – a výkresy škola zašle do poloviny října do tiskárny FINIDR. Výběr nejúspěšnějších prací proběhne 17. října 2007. Z celkem 13 nejhezčích kreseb vznikne reprezentativní kalendář a jejich autoři získají poukaz na nákup knih v hodnotě 300 Kč. Dalších 20 vybraných žáků, jejichž díla budou zveřejněna na zadní straně kalendáře, obdrží poukaz na nákup knih v hodnotě 150 Kč. Drobný dárek obdrží každý soutěžící a školy dostanou papíry z tiskárny FINIDR.

FINIDR je největším tuzemským producentem knih, každý sedmý výtisk pochází z hal českotešínské tiskárny. V roce 2006 dosáhl FINIDR obratu 450 milionů korun, přičemž vytiskl přes 14 milionů knih. Letos v červnu opustila FINIDR sto milióntá kniha. Zhruba 60 % produkce směřuje na export, mezi nejvýznamnější exportní trhy patří země Evropské unie.

Tisková zpráva byla převzata v plném znění.

Zdroj: Svět tisku

Originál článku