26. 9. 2019

Knižní veletrh ve Frankfurtu je největší mezinárodní veletrh vydavatelství s více než 7 500 vystavovateli ze 109 zemí. Přibližně 10 tisíc akreditovaných novinářů a blogerů a asi 285 tisíc návštěvníků se účastní téměř 4 tisíc akcí. Letos na podzim od 16. do 20. října se veletrh koná již po třiačtyřicáté.

Každoročně má veletrh čestného hosta – zemi, která má jedinečnou příležitost představit světu svou kulturu a literaturu. V tomto roce je hostem veletrhu Norsko se sloganem „Dream we carry“ (Sen, který si neseme), pocházejícím z básně norského oblíbeného básníka Olava H. Haugeho. Norové ji zvolili za báseň všech dob. Tato severská země přináší dvě stovky titulů německým čtenářům za poslední dva roky. A mezi slavnými jmény také u nás oblíbeného Jo Nesba.

Naše tiskárna patří mezi stálé účastníky veletrhu. Tým obchodníků, ve složení R. Siwek, R. Roszka, S. Cekierová, M. Štourač a M. Stružínská pod vedením obchodního ředitele M. Klose, absolvuje desítky pracovních setkání se stávajícími, ale i potencionálními zákazníky. Přínosem jednání jsou zakázky na další rok a posílení dobrých obchodních vztahů. Expozice FINIDR se bude vyjímat díky neodmyslitelnému stromu na svém tradičním místě v hale čtyři a stánkem číslo F37 a lákat zvědavce i znalce na zajímavé zpracování různých titulů.