Tisková zpráva 17. 4. 2015

Čtvrtého března byla tiskárně FINIDR předána rakouským Spolkovým ministrem pro umění a kulturu panem Josefem Ostermayerem dvě mimořádně významná ocenění za Nejkrásnější knihu Rakouska 2014 a také Státní cena. Obě ocenění získala kniha „Museum der Träume“ nakladatelství Christian Brandstätter. Tato prestižní akce se konala v kongresovém sálu úřadu vlády ve Vídni.
„Velice si vážíme každého ocenění. Velký mezinárodní úspěch a zařazení mezi nejkrásnější knihy 5. ročníku soutěže International Creative Media Award získala i krásná kniha Listy Oĺge. Tuto publikaci jsme vyrobili pro Vydavateľstvo Slovart. Další knihy, které jsme pro toto nakladatelství v průběhu let realizovali, získaly celkem osm cen jako Nejkrásnější knihy Slovenska,“ říká Jaroslav Drahoš, ředitel tiskárny, která v Českém Těšíně vyrábí již 21 let. V současné době patří mezi největší výrobce tohoto druhu v Evropě. Ročně zde 380 zaměstnanců vyrobí přes 20 milion kusů knih. Více jak 80 % z nich je exportováno do Německa, Francie, Rakouska, Anglie a dalších zemí západní Evropy. V roce 2014 dosáhl obrat tiskárny 725 milionů korun. Je to nejlepší výsledek v její historii. Částka, kterou tiskárna každý rok investuje do nových investic, přesahuje 85 milionů korun.

Pomáhat je normální
FINIDR, v souladu se svou Strategií společenské odpovědnosti, pomáhá tam, kde je to potřeba. Byl u vzniku oboru polygrafie na Albrechtově střední škole, kde vyučují také klíčoví zaměstnanci tiskárny a studenti ve FINIDRu absolvují odbornou praxi.
FINIDR dlouhodobě aktivně spolupracuje a je také hlavním sponzorem pro věcné dary ve výjimečném projektu Celé Česko čte dětem ®. Mottem této organizace je: „Čtěme dětem 20 minut denně. Každý den!“, se kterým se FINIDR plně ztotožňuje. Podporu cíleně zaměřuje také na další zájmové aktivity dětí a studentů v tomto regionu. Daruje papír do školek, škol i neziskových organizací, dále se sponzorsky podílí na řadě projektů ve spolupráci s organizacemi Člověk v tísni, ADRA, ERGON a mnoho dalšími.

Moderní otevřená firma
Tiskárna FINIDR je moderní otevřená firma. Na podzim loňského roku zpřístupnila své výrobní prostory obyvatelům města. Během Dne otevřených dveří jí navštívilo více než 650 lidí. V průběhu roku projdou tiskárnou desítky exkursí, během nichž se především žáci a studenti seznámí s celým procesem výroby knihy.
Díky systematickému rozvoji, investicím do nejmodernějších strojů a vzdělávání svých zaměstnanců, je v současné době tiskárna FINIDR polygrafickou špičkou. Výsledkem jsou také četná ocenění její práce napříč celou Evropou.

Originál článku