1. 4. 2021

Společnost EY s podporou hejtmana Moravskoslezského kraje vyhlásila držitele titulu EY Podnikatel roku 2020 Moravskoslezského kraje. Stal se jím majitel naší tiskárny – pan Jaroslav Drahoš. Tato soutěž má celosvětově dlouholetou tradici. Na inspirativní a úspěšné podnikatele z našeho regionu upozornila už celkem patnáctkrát. Pan Drahoš nás bude dále reprezentovat v celostátním finále 7. dubna 2021 v Praze. Absolutní vítěz z České republiky se pak zúčastní i celosvětového finále, kde bude bojovat spolu s ostatními národními vítězi z padesáti zemí světa o titul EY Světový podnikatel roku.

Nezávislá porota ocenila u Jaroslava Drahoše jeho velké úsilí o udržitelné podnikání. Při výrobě všech knih firma využívá ekologicky šetrnou elektrickou energii z obnovitelných zdrojů a aktivně snižuje uhlíkovou stopu. Velké investice směřují do nejmodernějších technologií a zakoupené výrobní stroje garantují uhlíkovou neutralitu.

A jak Jaroslav Drahoš hodnotil získané ocenění?

„27 let důvěřuji knihám. Investice do nejmodernějších technologií, které jsou nesmírně drahé, se nám vyplácí. Vítězství si velmi vážím. Nečekal jsem, že by výroba knih mohla získat toto ocenění. Výroba s odpovědností za lidi, termíny, kvalitu je náročná a toto ocenění patří především všem mým spolupracovníkům i městu Český Těšín.“