Warning: file_exists(): open_basedir restriction in effect. File(/data/blob/news-image_jpeg-20151014093607-5691-17meja-16.jpg) is not within the allowed path(s): (/www/doc/www.finidr.cz:/disk2/doc/www.finidr.cz:/usr/share/php:/www/tmp:/tmp) in /www/doc/www.finidr.cz/www/wp-content/plugins/advanced-custom-fields-pro/includes/api/api-helpers.php on line 2622

30. 9. 2015

Přípravy vrcholí! Novou, již sedmnáctou, školu ve vesnici Meja na jihu Etiopie otevře organizace Člověk v tísni již v říjnu. Jsme velmi rádi, že také podpora naší tiskárny přispěje k radosti místních dětí.

Škola se stavěla prostřednictvím etiopských firem a hrubá stavba je již téměř hotová. Zednické a další práce provádí místní lidé, což je příjemné. Místní obyvatelé tím utváří hodnotu pro své děti a současně si přivydělají na živobytí pro své rodiny. Starší obyvatelé vesnice Meja jsou školou nadšeni, ve svém životě nikdy takovou školu neviděli. Nová škola s kapacitou 200 dětí bude sloužit nejen jejich dětem, ale také dalším generacím.
Jsme potěšeni, že FINIDR může být u toho. Díky organizaci Člověk v tísni a přispěvatelům se splní sny dětem, které získají vzdělání v lepších podmínkách.

Na tomto odkazu můžete shlédnout krásné video, které natočila Petra Vránová, vedoucí mise v Etiopii.