Tisková zpráva 5. 9. 2006
  • tiskárna Finidr, s.r.o. s novým osmibarvovým strojem Speedmaster SM 102 s obracením
  • druhá instalace zařízení pro odvíjení a řezání papíru z role Heidelberg CutStar v ČR
  • instalace tří skládacích strojů Stahlfolder a řezacího centra Polar

V letošním roce se tiskárna Finidr, s.r.o. z Českého Těšína rozhodla zásadně rozšířit svoji kapacitu pro tisk a dokončující zpracování. Během letních měsíců byl v tiskárně nainstalován nový osmibarvový ofsetový stroj formátu 70 x 100 Heidelberg Speedmaster SM 102-8 P + CutStar, který je navíc vybaven odvíječem papíru z role Heidelberg CutStar. K již dříve zakoupeným strojům značky Heidelberg a to Speedmaster CD 102-4, Speedmaster SM 102-4P, Speedmaster SM 102-2P a Speedmaster SM 74-5 přibyl nový skvělý tiskový stroj s odvíječem, který tiskárnu Finidr posouvá opět dále, především v produkci oboustranných tisků. Spolu s in-line napojením na zařízení pro odvíjení a řezání papíru z role Heidelberg CutStar disponuje tiskárna vysoce efektivní a moderní technologií pro oboustranný plnobarevný tisk. Na tiskovém stroji vybaveném odvíječem CutStar je možné tisknout jak z role, tak i běžným způsobem na archy z nakladače, přičemž změna nastavení stroje trvá asi deset minut. Dodejme ještě, že v případě odvíječe CutStar se jedná o druhou instalaci tohoto zařízení v České republice.

Stroj Heidelberg Speedmaster SM 102-8P + Cutstar byl instalován v plné výbavě se všemi automatizačními prvky, jakými jsou kompletní systém mytí, chlazené válce barevníku a duktoru, Autoplete, tedy poloautomatické zakládání tiskových desek, automatické seřizování soutisku Autoregister, či obracecí zařízení za čtvrtou tiskovou jednotkou. Součástí instalace stroje Speedmaster SM 102-8 je také Prinect Image Control, tedy systém měření barev pro kontrolu tisku mimo tiskový stroj. Prinect Image Control je celosvětově jediný systém, pomocí kterého lze měřit celý tiskový obraz spektrálně.

Dík zkušenosti obsluhujícího personálu tiskárny Finidr, která je zvyklá na práci se stroji Heidelberg byl na novém stroji již po několikadenním školení zahájen provoz a dnes již pracuje s plným vytížením ve čtyřsměnném provozu.

Nový tiskový stroj Speedmaster ale není jedinou novou instalací v tiskárně Finidr. V jedné inovační vlně byly instalovány též tři nové skládací stroje Stahlfolder, řezací centrum Polar a také malý tiskový stroj Quickmaster. Prvním z řady nových skládacích strojů je Stahlfolder KH 78 v kombinovaném provedení 4 kapsy, dva nože a pojízdná jednolomka s možností zařazení modulu tavné niti a se skládáním až 32-stránkových složek. Druhým instalovaným skládacím strojem je pak Stahlfolder TH 82, v provedení 6 kapes, 4 kapsy, 2 kapsy a pojízdná jednolomka, který umožňuje velkou šíři rozmanitých skladů – od mapových až po 32- stránkové složky. Na menší sklady byl ještě nainstalován skládací stroj Stahlfolder Ti 52 se 4 kapsami. Vybavení pro dokončující zpracování bylo dále doplněno o vysoce výkonnou řezačku papíru Polar 137 XT, která je doplněna zdvihacím zařízením a zařízením pro střásání stohů. Poslední z řady nových instalací v tiskárně Finidr je pak maloformátový dvoubarvový ofsetový stroj Heidelberg Quickmaster QM 46-2, který tiskárna bude využívat především na potisk předsádek.

Připomeňme ještě, že v dřívější době byly již v tiskárně Finidr instalovány dva nové termální CtP systémy Suprasetter. V současné době se připravuje provedení procesních kalibrací celého systému Color Management, jehož součástí je též certifikace dle ISO normy 12647-2:2004.
Není asi mnoho tiskáren v České republice, které by v průběhu zhruba dvou měsíců takto posílily a rozšířily svoji kapacitu s komplexním řízením kvality. Tiskárna Finidr se vydává cestou velkých moderních tiskáren a v tomto směru věří systémovým řešením společnosti Heidelberg, která je schopna tiskárnu Finidr všemi technologiemi vybavit.

www.heidelberg.com

Tisková zpráva byla převzata v plném znění.

Originál článku