25. 10. 2008

Německý Frankfurt nad Mohanem se letos stal středem knižního a polygrafického vesmíru ve dnech 15. až 19. října. Na nejprestižnějším a zároveň největším knižním veletrhu na světě, „Frankfurter Buch Messe", nechyběl pochopitelně ani Finidr jako největší tuzemská tiskárna. Již druhým rokem jsme samostatný stánek s prezentací naší tiskárny umístili do haly mezi ostatní tiskárny. Předpoklad, že toto řešení bude lepší, než abychom byli po boku nakladatelů u českého národního stánku, se naprosto potvrdil. Náš stánek byl častým cílem našich stávajících obchodních partnerů, potenciálních zákazníků, nakladatelů a dodavatelů.

Na tomto místě vedl náš obchodní tým nespočet jednání, která by měla zajistit další plodné roky spolupráce s našimi stávajícími a budoucími zákazníky, což se odrazí v naplněnosti kapacit a zároveň ve spokojenosti všech zaměstnanců. Obchodní tým v čele s paní obchodní ředitelkou Součkovou pro tento cíl udělá maximum. Veletrh ve Frankfurtu je skutečně obří akcí, o čemž vypovídají i následující čísla a fakta.

Na veletrhu bylo 7373 vystavovatelů z mnoha zemí světa. Výstavní plocha byla rozmístěna do sedmi megahal, z toho většina hal byla dvou nebo třípatrová. Celkový počet návštěvníku veletrhu (široká veřejnost) je podle statistik kolosální a přesahuje 300 tisíc lidí. Naši tiskárnu reprezentovali již zmíněná paní ředitelka Anna Součková, obchodníci Marian Bolek, Romuald Siwek, Pawel Twardzik, Josef Puczok, Vladimír Ponča a paní Sylvie Lýsková.

Ted´ již obchodní tým pracuje na prohloubení a zpevnění obchodních vazeb, a tím co nejefektivnějším zúročení úsilí vynaloženého na veletrhu.