24. 4. 2012

V tomto roce jsme se poprvé zúčastnili knižních veletrhů v Lipsku, Bologni i Londýně, kde jsme byli součástí kolektivní expozice České republiky.
V půlce března jsme navštívili Leipziger Buchmesse, který je druhým největším veletrhem v Německu a stále si drží velmi vysokou úroveň. Letošní ročník navštívilo více než 163 tis. návštěvníků, představilo se zde 2071 vystavovatelů ze 44 zemí a bylo zde ke shlédnutí více než 20 000 knižních novinek.
V pořadí druhý veletrh Bologna Book Fair, který naše obchodní oddělení navštívilo, se konal od 19. do 22. března. Tento italský veletrh patří mezi nejvýznamnější mezinárodní akce věnované publikaci dětské knihy a letos jej navštívilo bezmála 1200 vystavovatelů z 66 zemí. Přestože jsme se tohoto veletrhu účastnili poprvé, byli jsme velmi pozitivně překvapeni zájmem o naši tiskárnu.
Třetím knižním veletrhem, kterého jsme se jako součást expozice ČR účastnili, byl The London Book Fair. Letošní ročník, pořádaný od 16. do 18. dubna, měl jako hlavní zemi Čínu a její trh. Čínský stánek o rozloze přes 2000 m2 převyšoval veškerá očekávání.
 
Věříme, že všechny tři veletrhy, které byly plné schůzek s našimi současnými i novými klienty, přinesou naší tiskárně další spokojené zákazníky.