Tisková zpráva 5. 3. 2007

Na nejvýznamnějším knižním veletrhu v Evropě, který se koná v těchto dnech v německém Frankfurtu, předvádí své nové produkty i největší tuzemská tiskárna knih FINIDR.  „Máme co nabídnout, do modernizace výroby jsme v minulých letech investovali stovky milionů korun. Naše technologie patří k nejmodernějším ve střední Evropě,“ uvedl obchodní ředitel FINIDRu Martin Malý.

Jasným trendem, který se projevuje na veletrzích již několik let, je digitalizace knih. „I v této oblasti držíme krok se špičkou, v tuzemsku jsou digitalizovány zejména naučné a odborné publikace. Například nakladatelství Computer Press přidává disk téměř ke každé knize z  oboru informatiky vytisknuté ve FINIDRu,“ dodává Martin Malý. Splnění těchto požadavků klientů umožnily právě investice do výroby v posledních letech.

FINIDR se prezentuje na frankfurtském veletrhu každým rokem. Letošní stánek však má zhruba dvojnásobnou velikost oproti loňsku. „Chceme účasti na podobných akcích využít k expanzi za hranice České republiky,“ prohlásil obchodní ředitel firmy s tím, že FINIDR exportuje 60 procent své produkce a tento podíl hodlá brzy navýšit. „Naším cílem je být ve svém segmentu trhu lídrem nejen v rámci České republiky, ale i v celé Evropě,“ dodává Martin Malý. Jen za první den zástupci FINIDRu absolvovali zhruba 150 obchodních jednání, která dávají příslib, že se účast na veletrhu pozitivně odrazí v nárůstu obratu.

FINIDR založili v Českém Těšíně v roce 1994 tři společníci. Ryze česká firma vyrostla v pronajatých prostorách bez účasti zahraničního kapitálu. V současnosti je FINIDR největším tuzemským producentem knih, každý sedmý výtisk nyní pochází z jeho hal. Loni firma vyrobila 14 milionů knih, přičemž dvě třetiny produkce vyvezla do zahraničí. Zákazníky má FINIDR nejen v řadě zemí Evropy, ale i v zámoří. Celková výroba od založení společnosti již přesáhla sto milionů publikací.

Tisková zpráva byla převzata v plném znění.

Zdroj. Svět tisku

Originál článku