Tisková zpráva 4. 3. 2013

Společnost FINIDR, která patří mezi největší tiskárny knih ve střední Evropě, investovala 125 milionů korun do pořízení nejmodernějších tiskových strojů současnosti. Ročně zde vyrobí 350 zaměstnanců přes 20 milionů publikací a 80 procent produkce jde do zahraničí.  Rozhodnutí investovat do dvou nejmodernějších tiskových strojů Heidelberg Speedmaster XL 106-8-P je dalším krokem k naplnění střednědobé strategie společnosti. Tyto stroje jsou světovou špičkou v technologii, kvalitě i produktivitě. Investicí do těchto výkonných tiskových strojů si tiskárna drží vedoucí pozici nejen v České republice, ale i ve střední Evropě.

„Stroje musí tisknout nepřetržitě, investice se nám vrátí po osmi letech. V dnešní době recese se může zdát, že je tato investice riziková. V oblasti tisku se však jedná o nejlepší tiskové stroje současnosti, mimořádně produktivní, umožňují měření kvality tisku přímo ve stroji a také tisknou z obou stran tiskového archu při jednom průchodu strojem. Jeden ze strojů je navíc vybaven odvíječem z kotoučů CutStar, lze na něm tedy tisknout nejen z archů, ale i přímo z rolí.„ upřesnil parametry strojů Jaroslav Drahoš.

Tiskárna, která vznikla před devatenácti lety na zelené louce s 19 zaměstnanci a  obratem 15 milionů korun, uzavřela loňský rok obratem 585 milionů korun a letos chce pokořit hranici 600 milionů.Nákup nejvýkonnějších tiskových strojů je klíčovým krokem, který tiskárnu katapultoval mezi nejlépe vybavené provozy na světě. Udržení nejvyšší kvality tisku a knihařského zpracování je pro tiskárnu prioritou a zaškolený profesionální tým poskytuje zákazníkům vynikající servis.

„Musíme být stále leadrem v kvalitě, produktivitě a také ve službách naším klientům. Důraz klademe na export, proto náš zákaznický servis poskytujeme v pěti jazycích. Exportujeme 80% své produkce na západní trhy, nejvíce do Německa, Francie, Velké Británie a Holandska. Zahraniční i tuzemští klienti požadují profesionální přístup, očekávají pouze špičkovou kvalitu výrobků i zákaznického servisu. Naše společnost plní tato očekávání a díky tomu dlouhodobě spolupracuje s řadou zahraničních i tuzemských zákazníků a my si toho samozřejmě velmi vážíme.“ uvedl jediný majitel a zároveň výrobní ředitel společnosti FINIDR Jaroslav Drahoš.

Těmto strategickým investicím předcházely investice do knihařských strojů v minulém roce, kdy do oblasti knihařského zpracování tiskárna investovala celkem 30 miliónů korun.

„V knihařské části jsme v loňském roce pořídili zavěšovací linku Kolbus BF 530, která patří k nejnovější generaci zavěšovacích linek od firmy Kolbus. Je jedinečná také tím, že umožňuje zpracovat okrajové formáty – minimální formát knižního bloku 100 x 100, tloušťka hřbetu 2 mm a maximální 280 x 375, tloušťka hřbetu 80 mm. Dále jsme v knihařské části rozšířili náš strojový park o novou deskovačku, baličku, ražbu knižních desek a řezačku lepenky.“ popsal loňské investice Jaroslav Drahoš.

Tiskárna FINIDR potvrdila kvalitu svých procesů také získáním mezinárodního certifikátu UGRA, který patří mezi nejprestižnější oborová hodnocení kvality offsetového tisku PSO (Process Standard Offset) a vydává jej mezinárodní certifikační autorita, švýcarské společnosti Ugra.

„Dosažení PSO certifikátu je zárukou nejvyšší kvality našich procesů od obchodního úseku přes prepress studio, CTP až k samotnému tisku. Kromě správnosti procesů byly auditovány také nastavené parametry a odborné znalosti pracovníků. Stali jsme se 104. tiskárnou na světě, která získala tento certifikát, na což jsme hrdí.“ uvedl Jaroslav Drahoš.