vždy kvalitně a včas
ilustrační obrázek podkategorie

Příběhy zaměstnanců

Víš, že tiskárna FINIDR patří mezi největší výrobce knih v Evropě?
Buď u toho taky!


Nečekej, až ti život sám napíše novou profesní kapitolu… Pojď ji tisknout rovnou s námi.
A že nejsi z oboru? To přece nevadí. Při zaškolení tě seznámíme nejen s polygrafií, aby ses brzy cítil jako ryba ve vodě.

Přečti si příběhy našich kolegů, určitě tě zaujme nejeden z nich.

mo1

Tvoříme tým

„Dobrý kolektiv a stabilní firma jsou pro mě nejdůležitější. Poznala jsem zde opravdu skvělé lidi, se kterými tvoříme tým. Těší mě, že jsem se mohla seznámit s výrobním procesem a zjistit, že knihy nejsou jen slepené kusy potištěného papíru.“

Lucie, 26 let, obsluha knihařských strojů, 5 let ve FINIDRu

Jaké jsou tvé úspěchy ve FINIDRu?

Každé sebemenší povýšení beru jako úspěch. V tiskárně jsem začínala jako brigádník a postupně jsem se vypracovala z dělnické pozice na strojníka ve výrobě. Pokud si zákazník přeje šitý hřbet knihy, jde právě o jeden z mých úkolů na knihařských strojích. A mé další cíle? Určitě se budu snažit pracovat tak, abych dostala nabídku na vyšší pracovní pozici.

Co ti pomáhá profesně růst?

Doposud jsem měla příležitost zapojit se například do rozvojového programu, který odstartoval v loňském roce. Účastí na vzdělávacích kurzech a dalších aktivitách jsem mohla také dokázat, že i ve výrobě jsou schopní a šikovní pracovníci, kteří se chtějí podílet na zlepšení chodu firmy.

mo2

Jsme rodina, nejen kolegové

„Pracovat ve FINIDRu pro mne znamená možnost každodenně prožít malé dobrodružství. Díky tomu, že je každá kniha unikátní, jsme stavěni před neustále nové výzvy. Učíme se navzájem novým věcem a společnými silami táhnout za jeden provaz. Tento společný rys všech zaměstnanců je mi velice sympatický, a proto se stali mou druhou rodinou.“

Jirka, 31 let, pracovník prepress studia, 7 let ve FINIDRu

Jaké máš možnosti rozvoje v naší tiskárně?

Mám neodolatelnou možnost rozšiřovat své znalosti cizích jazyků. Čas od času tak využiji angličtinu nebo němčinu v praxi na zahraničních veletrzích nebo při návštěvách našich klientů ve firmě. Těší mě, že je můj osobní růst přínosný pro obě strany, což platí i v případě dalších odborných seminářů.

mo3

Tradice a smysluplná práce

„Vážím si tradic, a proto se mi líbí práce ve firmě, která působí ve svém oboru už řadu let. Produktem firmy jsou knihy, kde každý titul svou jedinečností přináší lidem radost, zábavu, odpočinek, moudrost a poznání. Poslání společnosti FINIDR proto vnímám jako smysluplné a to je pro mě důležité.“

Marcela, 38 let, pracovník controllingu, 12 let ve FINIDRu

Pracuješ u nás na pozici controllera, jaké jsou tvé další profesní cíle?

Do FINIDRu jsem nastoupila krátce po absolvování vysoké školy. Jako controller vytvářím spoustu grafů a časových os, sama pro sebe však žádný takový harmonogram nemám. Spíše než co budu dělat, řeším, jak to budu dělat. Nejdůležitější pro mě je, abych měla ze své práce dobrý pocit. Vše ostatní nechávám plynout nenásilně a přirozeně. Taková cesta se mi už nespočetněkrát osvědčila v pracovním i osobním životě.

Jaké máš možnosti rozvoje ve FINIDRu?

Člověk, který je v pracovním procesu, se nutně rozvíjí neustále. Při řešení každodenních úkolů nebo třeba při plnění cílů. Pořád je v čem se zlepšovat, zdokonalovat. V naší tiskárně máme, podle mého názoru, velice dobře zaběhnutou FINIDR akademii, která nabízí možnost vzdělávání. Prošla jsem řadou kurzů, učila se od svých kolegů a získala tak velmi cenné informace. Sama jsem se v minulém roce stala lektorem a některá témata ve firmě školím. Je to pro mě příjemná změna a zpestření.

mo4

Výroba knihy je nezapomenutelný zážitek

„Je příjemný pocit být součástí FINIDR týmu. Díky nejmodernějším strojům v polygrafii pozoruji výrobu celé knihy od čistého papíru po další technologické zpracování a samotné zabalení. Je to pro mě nezapomenutelný zážitek.“

Vladimír, 35 let, dispečer výroby, 7 let ve FINIDRu

Čím je tvá práce u nás zajímavá?

Začínal jsem jako mistr ve výrobě a po dvou letech jsem se stal dispečerem. Když mě přijímali jako mistra, věděl jsem, že mě čeká dlouhá cesta a seznámení s oborem, který pro mě byl doposud neznámý – s polygrafií. Dnes pracuji na pozici dispečera výroby, a protože mě baví stále něco zlepšovat, jako dispečer zjednodušuji práci vlastními návrhy nejen sobě, ale také dalším kolegům.

Co nového ses naučil a v čem se chceš ve FINIDRu dále rozvíjet?

Díky mé pracovní pozici a internímu vzdělávání FINIDR akademie jsem se stal lektorem, naučil jsem se lépe prezentovat sebe i svou práci a zvládat obtížné situace. Cennou zkušeností pro mě bylo například hovořit před velkou skupinou lidí a udržet s nimi oční kontakt. Pro dispečera je to velmi důležité, protože neustále komunikuje s různými lidmi a skupinami. Co se týče polygrafie, rád bych získal hlubší znalosti v oblasti tisku.

Přidej se k nám!

Svůj životopis můžeš zaslat:

   • prostřednictvím registračního formuláře
   • emailem na jobs@finidr.cz
   • poštou na adresu FINIDR, s.r.o., personální oddělení, Lípová 1965, 737 01 Český Těšín,
   • Vytištěný formulář je rovněž k dispozici na recepci naší tiskárny, kde jej můžeš vyplnit a odevzdat kdykoliv během celého týdne. Recepci máme otevřenou 24 hodin denně.

Kontakty

Radka Mičanová

Ing. Radka Mičanová

THP pozice

e-mail: jobs@finidr.cz

tel.: +420 558 772 206

Šárka Adamčíková

Ing. Šárka Adamčíková

Dělnické pozice

e-mail: jobs@finidr.cz

tel.: +420 558 772 263