vždy kvalitně a včas
ilustrační obrázek podkategorie

Firemní akce 2017

Jak se vyrábí kniha

viděli zájemci o prohlídku naší tiskárny ve čtvrtek 8. 6. 2017 během Mezinárodního festivalu Čtení nad Olzou. Byli jsme osloveni paní Galášovou, ředitelkou Městské knihovny Český Těšín, a ve spolupráci s paní Budínskou z místního InfoPointu jsme rádi využili možnost se do této akce pro veřejnost zapojit. Tento rok byl ročníkem jubilejním, festival se konal již po desáté.

Během týdne této česko-polské kulturní akce probíhaly na obou stranách těšínské řeky Olše besedy se spisovateli, veřejné čtení a zajímavé aktivity související s knihami. Během čtvrtečního odpoledne jsme přivítali v prostorech naší tiskárny FINIDR 50 návštěvníků. Během hodinové komentované prohlídky za nepřetržitého provozu měli přihlášení účastníci exkurze jedinečnou možnost vidět celý průběh výroby knihy. Návštěvníci tak poprvé uviděli, jak vzniká kniha a vždy na konci prohlídky byli překvapeni množstvím a rozmanitostí u nás vyrobených knih, které byly připraveny na expedici do některých ze 45 zemí světa, kde knihy z naší tiskárny vyvážíme.

 „Ohlasy na průběh exkurze byly velmi pozitivní, od milého přijetí po profesionální přístup. Děkuji dodatečně všem, kteří se na hezkém průběhu exkurze podíleli." Toto milé poděkování jsme následně obdrželi od paní Budínské z InfoPointu.

I já bych ráda poděkovala všem účastníkům exkurze, organizátorům i průvodcům. Spolupráce byla opět perfektní, a tak se těším zase někdy příště při ukázce, jak se v naší tiskárně vyrábí kniha.

10. ročník mezinárodního čtení nad Olzou
10. ročník mezinárodního čtení nad Olzou 10. ročník mezinárodního čtení nad Olzou
10. ročník mezinárodního čtení nad Olzou 10. ročník mezinárodního čtení nad Olzou

Koule se válely, košíčky lítaly

Již v pátém ročníku firemní ligy opět poměřili síly příznivci bowlingu a badmintonu z řad našich zaměstnanců. Ačkoli středisko Bowling a Squash by již potřebovalo nějakou tu rekonstrukci, nedostatky zařízení nezabránily 12 členům si i tento ročník užít se vší parádou. Hrál se klasický turnaj „každý s každým“, který se zakončil dvoudenním napínavým play-off na dva vítězné zápasy. Adrenalin koloval žílami a do posledního hodu byly všechny zápasy napnuté jako rodinný rozpočet den před výplatou. Nejedny nehty prošly neprofesionální úpravou za použití kousacího ústrojí. Největším hrdinou letošního ročníku se stal již pravidelný člen Karel Švec (pracovník ostrahy majetku), který i přes zdravotní handicap ligu dokončil, a to hrou levou rukou. Karle, ještě jednou smekáme!

A jak tedy dopadl tento napínavý ročník? Na prvním místě se umístil neuvěřitelný skokan roku Michal Polok (vedoucí expedice), který na druhé místo sesadil loňského vítěze Lukáše Žvaka (vstupní technolog) a krásnou třetí příčku si vybojoval Michal Lokajíček (tiskař).

Badmintonová liga byla letos opravdu nadpočetná, s počtem 22 hráčů to byl její nejsilnější ročník. Kromě vysokého počtu účastníků byla vysoká i pravidelná účast, kdy se téměř 100% soupeřů každý týden potkávalo na kurtech, a ve dvojicích „každý s každým“ bojovali o body. Smršť nově příchozích zaměstnanců také způsobila smršť na stupních vítězů.

Na prvním místě se umístil Michal Broda (manažer finančního oddělení). Druhé místo si vybojoval Mirek Galuška (ředitel výroby), který na třetí místo sesadil Dáju Ferfeckou (technoložka tisku).

Všem účastníkům i garantům patří velký dík za hodiny strávené v příjemné společnosti.

Firemní liga 2017

Návštěva z Ostravy

V rámci Talent programu společnosti ArcelorMittal Ostrava a.s. navštívilo začátkem dubna naši tiskárnu 37 pracovníků této nadnárodní firmy. „Našim talentovaným zaměstnancům nabízíme v rámci rozvojového programu také exkurzi do zajímavých firem v našem okolí,“"vysvětlila důvod zorganizování této návštěvy u nás paní Iveta Danysová, která nás s touto žádostí oslovila.

A jak exkurze probíhala?
Po přivítání jsme se nejdříve přemístili do nové jídelny, kde naši tiskárnu, formou prezentace, představil majitel pan Drahoš. Po seznámení se s historií i současností FINIDRu byl prostor pro dotazy, který návštěvníci bohatě využili. Následovala prohlídka výrobních prostor v menších skupinkách za výkladu našich kolegů. Paní Danysová po prohlídce sdělila: „Bylo možné vidět ucelený výrobní proces od samotného začátku až po konečný výrobek – knihu. Na rozdíl od našich výrobků si lze na knihu sáhnout hned po opuštění linky a máte chuť se do ní hned začíst."

Jsme rádi, že jsme mohli otevřít dveře naší tiskárny také této skupině talentovaných pracovníků. I pro nás to byla milá zkušenost, protože každé poznávací setkání obohatí obě strany.

O tom, jak byli talenti návštěvou u nás spokojeni, si můžete přečíst v poděkování, které jsme od paní Danysové obdrželi: Dobrý den, dovolte mi, abych Vám poděkovala za umožnění včerejší exkurze našim talentovaným zaměstnancům. Všichni naši zúčastnění talenti si exkurzi pochvalovali. Bylo možné vidět ucelený výrobní proces od samotného začátku až po konečný výrobek – knihu. Velmi si vážíme času, který nám věnoval přímo pan majitel tiskárny Jaroslav Drahoš. Jeho prezentace o firmě a odpovědi na otázky našich talentů byly vyčerpávající. Všichni Vaši kolegové, kteří nás provázeli, byli znalí jednotlivých procesů, znali všechna pracoviště, jednotlivá zařízení a stroje a bylo na nich vidět, že práci v tiskárně FINIDR mají rádi. Exkurze byla velmi pečlivě připravená a zorganizovaná. Ještě jednou děkujeme a těšíme se na pár foteček od Vašeho profesionálního fotografa.

S pozdravem Ing. Iveta Danysová, HR Specialista vzdělávání a rozvoje zaměstnanců ArcelorMittal Ostrava a.s.

ArcelorMittal ArcelorMittal
ArcelorMittal ArcelorMittal

Puntík - chráněná dílna

Již tradičně jsme uspořádali v naší tiskárně jarmark chráněné dílny PUNTÍK. Naši zaměstnanci si s úsměvem a navíc dobrým pocitem, že pomáháme, koupili různé velikonoční výrobky, které byly vystaveny v prostorách naší recepce. Mohli jsme si zakoupit krásné ručně šité tašky, patchworkové deky, hračky, kuchyňské chňapky i spousty jiných věcí.

Děkujeme všem zaměstnancům za podporu. Celkově jsme nákupem zboží vyráběného handicapovanými lidmi z PUNTÍKU přispěli této organizaci částkou bezmála 8.000Kč.

Puntík