vždy kvalitně a včas
ilustrační obrázek podkategorie

Firemní akce 2016

Retro Československo 1969 - 1989

Závěr roku patří v naší tiskárně pravidelně k zábavě na Vánočním večírku, který je nejnavštěvovanější firemní akcí vůbec. V letošním roce jsme měli opět rekordní účast. Celkem se nás veselilo 385.

A jak to celé probíhalo?
Úvodní slovo měl pan Drahoš. Protože jsme se v naší tiskárně rozrostli o spolupracovníky z Polska, zahajoval společně s ním i Tomáš Roman, který přivítání vtipně překládal. Tento netradiční úvod nás mile překvapil. Po dvojjazyčném úvodu nastoupil Tomáš Klučka s hudební tipovací soutěží, která hned na začátku už prostě nesmí chybět. Nejen proto, že se hraje o lahvinku výborného rumu, ale hlavně, že nás to všechny moc baví. A proto jste Mira Žbirku, Mariku Gombitovou nebo Janu Kratochvílovou nemohli nepoznat. Díky Tome za perfektní přípravu!
Snad největším hitem večírku byl TUZEX. Starý známý tuzex, kde jsme si mohli pořídit balíčky s indulonou, alpou, céčky, skleněnými kuličkami, versatilkou, síťovkou – kaprovkou nebo rubikovou kostkou. Všichni jsme mohli zavzpomínat na známou dobu již minulou se závodními průkazy v kapse. Pořizovali jsme je - jak jinak, než za bony, které samozřejmě tu a tam nabízeli dva veksláci v průběhu celého večírku. Určitě jsme každý na jednoho z nich narazili. Díky nákupu bonů se sešla pěkná částka na dobročinné účely, kterou jsme ještě vylepšili nákupem losů do tomboly. Děkujeme!

Večerem nás provázel Standa Hložek, který nás bavil svými hity Holky z naší školky a dalšími retro vzpomínkami. Nechyběli Olympici revival anebo kapela Hec, české a slovenské hity 80. let.
Foto koutek už je součástí každé akce. Zvěčnit jsme se mohli v prvním patře nad sálem, a protože zájem byl veliký, prodloužili jsme i tuto atrakci do pozdních nočních hodin. Mohli jsme si také vyzkoušet kaskádové retro PC hry z této doby anebo házení čáry s céčky. Věřím, že jsme si to všichni moc užili.

Ráda bych na závěr poděkovala kolegům za pomoc s přípravou, organizací a realizací večírku. Díky!

Vánoční večírek 2016

Fini-Miku-Šou 2016

V pondělí 28. 11. opět po roce ožil Kulturní dům v Chotěbuzi díky tradiční odpolední akci Mikuláš. Tento rok nás velice překvapil rekord v přihlašování. Během pár dní po vyvěšení plakátů, byla kapacita naplněna. Předtím než byly holky a kluci odměněni za celoroční dobré chování, „rozčertil“ je Hopsalín zábavou plnou her a soutěží v Čertí škole. Pořádně si zatancovaly a vydováděly a nakonec nás navštívil Mikuláš s andělem a čertem. Přesto, že v některých dětech byla malá dušička, byly všechny odměněny. Děti dostaly sladkou odměnu a zábavu si náramně užily. A čerti? Ti letos opět odešli s nepořízenou. Mikulášská nadílka se dětem moc líbila a už teď se těší na příchod Ježíška. Akce se stala milou tradicí, proto doufáme, že v příštím roce Mikuláš s čerty nezabloudí a najdou si k nám zase cestu.

Přehled zajímávých čísel od prvního ročníku Fini-Miku-Šou:

  • 6 - je číslo, kolikrát byla uspořádána akce Fini-Miku-Šou
  • 5 - popáté nás bavil Hopsalín a jeho kamarádi
  • 1 681 – je celkový počet osob, kteří se zúčastnili, za dobu šesti let akce Mikuláš
  • 867 - je celkový počet dětí, které si neodnesl čert
  • 20 500 – je počet koblihů, buchet a koláčů, které se spořádaly
Mikuláš 2016

Více fotografií ZDE

Den otevřených dveří

Dne 5.11.2016 jsme rádi otevřeli dveře a nechali nahlédnout širokou veřejnost do nitra naší výroby. Velmi nás těší vysoký zájem o prohlídku. Dvakrát jsme navýšili kapacity prohlídek a nakonec naši tiskárnu navštívilo přes 1100 návštěvníků. První hosty jsme přivítali již před 9 hodinou ranní a s posledními se rozloučili před 20:00. Každý návštěvník si odnesl malou pozornost a podle ohlasů i spoustu dojmů. Převážná většina návštěvníků byla překvapena, jak samotná výroba knihy probíhá a přiznala se, že si výrobu představovala úplně jinak. Jsme rádi, že naše pozvání přijala organizace Celé česko čte dětem, která připravila program pro děti. Dále se naší akce zúčastnila chráněná dílna Puntík se Slezskou Diakonií, které u nás prezentovaly a prodávaly výrobky svých chráněnců. Velké díky patří Albrechtově střední škole a jejím kantorům i studentům, kteří nám vypomáhali během celého dne, vedli workshop a prezentovali polygrafický obor a také nově vznikající obor Tiskař.
Největší díky patří všem našim zaměstnancům, kteří se podíleli na samotné organizaci nebo jenom dotvářeli příjemnou a pohodovou atmosféru. Bez nich by naše tiskárna FINIDR nebyla tam, kde dnes je.
Těšíme se na další Den otevřených dveří, který budeme organizovat za 2 roky. Přijdete se opět podívat? Jste srdečně zváni :)

Den otevřených dveří 2016 Den otevřených dveří 2016
Den otevřených dveří 2016 Den otevřených dveří 2016

 Další fotky ze Dne otevřených dveří si můžete prohlédnout ZDE

Finidrácký den 18.6.2016 aneb cesta kolem světa

Okolo 9 hodiny ráno se na nádraží v Českém Těšíně začali scházet první účastníci vlakové výpravy. Celkem 60 turistů se po příjezdu do Bocanovic vydalo pěšky na 6 km dlouhou trasu na Polanu. Počasí přálo a cesta byla skutečně pohodová a příjemná. Všichni nadšeně šlapali a užívali si procházku lesem.
Spousta z vás využila možnost dopravy na místo autobusem, které jsme letos naplnili tři! Někteří cestovali krásným červeným autobusem Spetra. Ostatní výletníci se dopravili autem a někteří sportovci na kolech.
V poledne, po příchodu na Novou Polanu, na nás k obědu čekal výborný gulášek. Poté již všichni mohli dle libosti sportovat, soutěžit v cornholu, nohejbalu, zametači nebo týmových rodinných hrách anebo jen tak posedávat a pochutnávat si na připraveném občerstvení. K tomu po celý sobotní den poslouchat bezva muziku našeho DJ Tomáše Klučky. Vítězové turnajů se mohli za své skvělé výkony pochlubit medailemi a poháry.
Letošní Finidrácký den byl na téma „Cesta kolem světa“. Ti, kteří se zúčastnili soutěží spolu s dětmi nebo sami, se rázem ocitli v Japonsku, podívali se do Mexika, zaskočili do USA a nakonec se dostali až do Austrálie. Úspěšnou novinkou byl bezesporu tzv. „zametač“, na němž se vyřádili velcí i malí.
Nás organizátory rovněž potěšily pochvaly a poděkování dospělých, ať už formou e-mailu nebo lipových listů. Tady je jedno z nich, děkujeme.

Jedno z mnoha poděkování:

„Hezký dobrý večer, dovolte mi poděkovat za zorganizovaný "kulturní finidrácký rodinný den". Je zcela jisté, že po této vydařené akci obdržíte spoustu děkovných mailů od spokojených návštěvníků a i já bych se ráda mezi ně připojila.
Je neuvěřitelné, co pro své zaměstnance děláte. Tento den byl naprosto skvělý, ať už velmi rozsáhlým výběrem veškerých společenských aktivit, velkou spoustou úžasného občerstvení a k tomu možností se seznámit s velice příjemnými lidmi ve velmi milé atmosféře.
Byl to jeden z těch velmi příjemně strávených dní a za to moc děkuji a přeji Vám mnoho úspěchů a radosti ze života, jakou jste dnes udělal mnoha dětem i rodičům.“
Lenka Glosová

Finidrácký den 2016 Finidrácký den 2016
Finidrácký den 2016 Finidrácký den 2016

A jak jsme se skvěle bavili můžete posoudit i na tomto krátkém VIDEU.

4. ročník firemní ligy

Vítězství, prohry, euforie, vztek, radost, smutek, ale hlavně dobrá nálada. Takový byl náš letošní, již 4. ročník firemní ligy v bowlingu. Ligy se zúčastnilo 11 hráčů, kteří tři měsíce, vždy ve středu, mezi sebou bojovali o důležité body za vítězství, případně remízu. Při systému každý s každým jsme zvládli odehrát mezi sebou 3 zápasy a nebylo ani nutné se pravidelně účastnit každou soutěžní středu. Vítězem se stal Lukáš Žvak (plánování), který obhájil vítězství z loňského ročníku. Na druhém místě se umístil Michal Lokajíček (tisk) a třetí místo si v posledním kole vybojoval Radek Németh (IT oddělení). Za skvělé zážitky a vždy dobrou náladu bychom chtěli poděkovat bowlingových stálicím Karlovi a Šárce Švecovým, Michalovi „Špendlíkovi“ Lokajíčkovi, Martinu Čelechovskému, Radku Némethovi, Zuzce „nevěstě“ Baranové, nováčkům Michalu Polokovi a Honzovi Volnému.

Ligy v badmintonu se zúčastnilo celkem 13 hráčů a systémem "každý s každým" se vítězem stal Martin Svorník (sklad). Na druhém místě se stejně jako loňské lize umístila Dája Ferfecká (technologie) a třetí místo z loňského roku také obhájil Michal Strnad (knihárna). Za výbornou náladu a sportovní výkony, u kterých se potem leskly nejen naše čela, děkujeme Gabce Kolomazníkové, Romanovi Juřičkovi, Romči Sikorové, Monice Ocieczkové, Marti Palové, Jaroslavu Drahošovi, Tomáši Romanovi a Radku Dadákovi. Na vyhlášení obdrželi hráči na prvních třech místech jako odměnu krásné poháry a všichni hráči sportovní flexibilní „ledvinku“.

Firemní liga 2016

Jarmark chráněné dílny PUNTÍK

Pomáhat je nám blízké. Tradičně společně pomáháme potřebným nejen v rámci sbírek na našich vánočních večírcích či jarmarcích v průběhu celého roku. Krásné ručně vyrobené věci jsme si mohli koupit na jarmarku chráněné dílny PUNTÍK, který se konal v prostorách naší recepce na konci března. Každý z nás, kdo si nějaký výrobek zakoupil, si domů odnášel s úsměvem a dobrým pocitem, že jeho peníze pomůžou, svou vybranou tašku, patchworkový polštář, kuchyňskou chňapku nebo metličku.

Děkujeme vám. Děkujeme také PUNTÍKu za zpříjemnění pracovního dne a přejeme mu mnoho dalších úspěchů.

„Chtěla jsem touto cestou poděkovat vedení firmy i všem zaměstnancům za tuto možnost. Cítili jsme se u vás velice dobře a doufám, že jsme přispěli dobrou náladou také my a že jste všichni strávili požehnané Velikonoce. Prodejem jsme utržili 6.290 Kč, které budou použity na rozvoj firmy, nákup materiálu a mzdy zaměstnanců se zdravotním postižením. Na další akce se těšíme. Za zaměstnance děkuje Marcela Šafránková.“

Velikonoční jarmark chráněné dílny PUNTÍK Velikonoční jarmark chráněné dílny PUNTÍK